Жаналық

15 ақпанда No10 мектеп-интернатында өндірістік оқыту шеберлері Ж.С.Тюлубаева мен Т.Б.Исаханова. Бітіруші сынып оқушыларымен, сонымен қатар магниттік мектептердің ресурстық орталығының мектеп оқушыларымен кәсіптік бағдар беру жұмыстары жүргізілді. Жігіттер колледжде қарастырылған мамандықтармен, қабылдау ережелерімен және шарттармен танысты. Болашақ түлектер қызығушылық танытып, барлық сұрақтарына жауап алды.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы тәжірибелік кезеңге өтті. Дробинская О.В. атындағы орта мектебінде болды. С.Сейфуллина, пос. Бурабай. Мектеп бітірушілермен кездесу өтті. Жігіттерді қабылдау тәртібі, колледж мамандықтары, жатақхананың болуы және басқа да мәселелер қызықтырды. Кездесу мағыналы болды. Сондай-ақ балаларға ақпараттық буклеттер таратылды.

14.02.2024 Щучинск ВТК оқытушылары Ахметова А.Б., Баймұхан А.Б., Нұрмағанбетов С.С. мектеп-лицейіне (Білім-инновациялық лицей) кәсіптік бағдар беру жұмыстарымен барды. 9-сынып оқушылары қатысты. ВТК-ның барлық мамандықтары туралы толық мағлұмат берілді, колледж тарихына экскурсия жасалды, оқу орнының материалдық базасы, оқу кабинеттерінің, зертханалардың, шеберханалардың жабдықталуы туралы мәліметтер ұсынылды. Балалар белгілі бір мамандықтарға қызығушылық танытып, сұрақтар қойды. Кездесу еркін, достық жағдайда өтті.

2023-2024 жылдарға арналған кәсіптік бағдарлау жоспарына сәйкес Жоғары техникалық колледждің арнайы пәндер оқытушылары Е.Е. Ауелбеков, А.А. Жакупбекова, Н.С. Дюсембаева Щучинск қаласындағы № 7 мектеп-лицейінің оқушыларымен кездесу өткізді.
Кәсіп таңдау мәселесі жоғары сынып оқушыларының алдында әрқашан тұрады, ал қазір ол біздің қоғамда болып жатқан өзгерістерге байланысты аса өзекті мәселе. Көптеген жаңа кәсіптер туралы оқушылар аз біледі және дәстүрлі кәсіптер де айтарлықтай өзгерістерге ұшырайды.
Еңбек нарығына сұраныс, мамандық талаптары және оның жеке ерекшеліктері сияқты факторларды ескере отырып жасалған кәсіби таңдау кәсіпті табысты игерудің, еңбек қызметіне үйлесімді енудің, бәсекеге қабілетті кәсіпқойды қалыптастырудың, ақыр соңында оның отбасының әл-ауқатын арттырудың маңызды шартына айналатыны баршаға түсінікті.
Сіздерді күтеміз!

Жаңартылған күні: 12.03.2024 12:34