Қазақстанда саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.

31.05.2022

31 мамыр - Қазақстанда саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні. Бұл сталиндік режим дәуірінде жазықсыз қаза тапқан зиялы қауым өкілдерін, олардың әйелдері мен балаларын еске алу күні. Бұл күні Щучинск қаласының Жоғары техникалық колледжінің студенттері Орталықтандырылған кітапханлық жүйе ұйымдастырған "Жазықсыз жапа шеккендер" атты іс-шараға қатысты. Іс-шара Саяси қуғын-сүргін құрбандарына, халық қасіретіне, Қазақстан аумағындағы лагерьлерге арналды.

Жаппай саяси қуғын – сүргін-біздің еліміздің тарихындағы ең қайғылы беттердің бірі. Іс-шара өте танымды және мазмұнды болды. Тарихтың қайғылы беттерін білу және есте сақтау-біздің азаматтық және адами борышымыз.