«Қазақ халқының патриоттық рухын дәріптейтін Ілияс Есенберлин» тақырыбындағы «Адалдық сағаты»

16.11.2022

Өскелең ұрпақтың бойында парасаттылық қағидаттарын қалыптастыру мақсатында Щучинск қаласының      Жоғары техникалық колледжде қазақтың ұлы жазушысы Ілияс Есенберлинге арналған «Адалдық сағаты» өткізілуде.

Жазушы өз халқының тарихын зерттеуге көп көңіл бөлді. Ол ғылыми монографияларды оқып, мұрағаттарға барды, бастапқы дереккөздерді мұқият және тынымсыз еңбектеніп зерттеді. Жазушының өз елінің тарихи өткеніне терең енуіне өз Отаны үшін, өз халқы үшін азап пен уайым сезімі ықпал етті.

Жазушының кітаптарын әлемнің көптеген тілдеріне аударудың арқасында адамдар қазақ халқы мен оның батырлық тарихы туралы білді. Осы уақытқа дейін оның шығармалары өскелең ұрпақ арасында өте танымал.

Ильяс Есенберлиннің өзі, өмірлік қиындықтарға қарамастан, мінезі бойынша өміршең және оптимистік, күшті ерік-жігерге, үлкен шыдамдылыққа және керемет есте сақтауға ие тұлға болатын.