31.05.2023

2023 жылғы 31 Мамырда Щучинск қаласының тарихи-өлкетану мұражайында саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған тақырыптық әңгіме өтті. Іс-шараға Щучинск қаласының Жоғары техникалық колледжінің У-11 тобының студенттері қатысты. 1997 жылдан бастап бұл күні лагерьлерде атылған және жазықсыз қамалған адамдар еске алынады. Бұл Кеңес Одағында өмір сүрген және жаппай қудалаудан зардап шеккен барлық халықтар мен әлеуметтік топтардың өкілдері. Сол оқиғалардан бұрынғы КСРО-ның барлық халықтары зардап шекті, бірақ қазақ халқы үшін тарихтың бұл кезеңі ең қайғылы болды : саяси қуғын-сүргін диірменінің астына қазақ зиялыларының барлық түсі түсті, ал бұл 1917 жылғы революция кезінде бірнеше мың адам болған білімді қазақтардың көпшілігі.
Біздің әрқайсымыздың міндетіміз – өткеннің қорқынышты сабақтарын үйрену және болашақта мұндай оқиғалардың қайталанбауы үшін қолдан келгеннің бәрін жасау.